Jak si vybrat závěsná světla pro váš domov

Jak si vybrat závěsná světla pro váš domov

Hodnocení

Jak si vybrat závěsná světla pro váš domov

Závěsná světla vytvářejí příjemné a uklidňující prostředí a jsou dostupná v různých tvarech, velikostech a barvách, které vytvoří ve vašem bytě či domě úplně novou atmosféru.

Přidejte do svého obývacího pokoje, kuchyně nebo kterékoli místnosti krásný dekorativní prvek v podobě závěsných světel, které kromě estetické funkce splní i funkci praktickou.

V tomto příspěvku vám přiblížím, jak vybrat správný typ, velikost a styl závěsných světel. Tímto způsobem můžete učinit správné rozhodnutí při instalaci jednoho pro váš domov.

Jak si vybrat závěsná světla pro váš domov

Jak si vybrat závěsná světla

Krok jedna | Znát různé typy závěsných světel

Vyzdobte váš dům pomocí závěsných světel, která vytvářejí estetické a praktické řešení, které zvyšuje přitažlivost a hodnotu vašeho majetku. Moderní svítidla, stejně jako závěsná světla, jsou konstruována z vysoce kvalitních barevných materiálů, jako je sklo, dřevo, kov nebo plast.

Chcete-li znát nejlepší možné umístění závěsného světla právě pro váš domov, je nezbytné znát různé typy závěsných světel. Například v obývacím pokoji můžete dosáhnout moderního designu osvětlení pomocí kovového víceramenného závěsného světla, doplněného o materiály jako je lesklá měď, průmyslová mosaz a lesklý chrom.

Zde jsou různé typy závěsných světel:

  • Víceramenná závěsná světla. Tato závěsná světla jsou podobná lustru. Víceramenná závěsná světla jsou ideální pro instalaci nad obdélníkový nebo kulatý stůl.
  • Lineární závěsná světla. Tento styl přívěskového světla je tenký a dlouhý.
  • Kulatá závěsná světla. Kulatá závěsná světlo jsou schopna vytvořit zajímavou hru stínu, jelikož svítidlo samotné odráží světlo ze žárovky, což může být v místnosti využito k navození specifické atmosféry.

Jak si vybrat závěsná světla pro váš domov

Krok dva | Zvažte umístění a výšku vašeho stropu

Osvětlení je zásadní v každém domě. Jednou z hlavních úvah před instalací závěsného světla je výška stropu. Pokud chcete instalovat závěsná světla nad otevřeným prostorem, ponechte si prostor alespoň 2,1 metru mezi zemí a svítidlem, aby mohla vaše rodina, potažmo návštěva snadno procházet.

Před instalací závěsných světel byste kromě výše stropu měli uvažovat i o dalších kritériích:

  • Požadovaná světlá výška závisí na umístění svítidla. Důležité je také myslet na délku zavěšení, na kterém svítidlo visí, jelikož se může ukázat, že relativně nízké světlo má dlouhé zavěšení, které vám zabrání v jeho nainstalování do vaší domácnosti.
  • U ložnice, otevřených prostorů a obývacího pokoje udržujte mezeru alespoň 2,1 metru od závěsných světel až po podlahu. Pokud máte příliš nízký strop, můžete využít nízkoprofilového držáku, který vám umožní umístit závěsné svítidlo i do místností, kde by se za normálních okolní nevešlo z důvodu nízkého stropu.
  • Mezi spodní částí závěsného světla a horní částí vany udržujte v koupelně volný prostor alespoň 2,4 metru. U menších koupelen, nebo pokud výška nevyhovuje tomuto pravidlu, je lepší nainstalovat menší závěsné světlo nebo zavěsit svítidlo nejméně 3 metry od vany.

Krok tři | Zvažte tvar a velikost svítidla

Víceramenná závěsná světla nebo lineární světla fungují dobře s oválnými nebo dlouhými obdélníkovými stoly. U kulatých nebo čtvercových stolů by měl být lustr nebo jediné závěsné světlo umístěno doprostřed, aby vše působilo dostatečně symetricky.

Při instalaci závěsných světel ve vztahu k tvaru a velikosti stolu je třeba mít na paměti důležité věci:

  • Pokud chcete nainstalovat více závěsných světel, zvažte instalaci závěsných světel (menších) lemovaných přes stůl.
  • Ujistěte se, že délka nebo a šířka svítidla nepřesahuje délku a šířku stolu.
  • Doporučená vzdálenost mezi stolní deskou a spodní částí závěsného světla je mezi 65 a 75 centimetry.

Jak si vybrat závěsná světla pro váš domov

Krok čtyři | Vyberte správnou velikost

Aby nedošlo k narušení designu vašeho obývacího prostoru, je důležité zvolit správnou velikost závěsného světla, které plánujete nainstalovat. Harmonickou rovnováhu dosáhnete volbou průměrné velikosti, nikoli výběrem příliš malého nebo příliš velkého. Závěsná světla by neměla vypadat podivně malá nebo obrovská.

Krok pět | Najděte snadno čistitelná závěsná světla

Závěsná světla mohou být jednoduchá nebo mohou přijít s propracovanými vzory. Pokud je čištění pro vás únavné, zvolte ty, které mají snadno přístupné povrchy. Závěsná světla vyžadují občasné čištění, aby si udržela svůj vzhled. Aby nedošlo k poškození, použijte místo vysavače měkký hadřík.

Závěr

Udělejte svůj domácí interiér přitažlivější instalací závěsných světel. Výběr správných závěsných světel pro váš domov vytvoří příjemné, teplé a pohodlné místo pro vaši rodinu a návštěvníky, aby si mohli užít skvělé jídlo, vyprávění příběhů a další aktivity, které si právě vy z vašimi přáteli užíváte.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *