Průvodce nákupem koupelnového nábytku
|

Průvodce nákupem koupelnového nábytku

Hodnocení

Průvodce nákupem koupelnového nábytku

Koupelna je jedním z nejdůležitějších osobních prostorů v domě. Je to místo, kde obvykle začínáme a končíme naše dny. Jedná se o prostor, který nám poskytuje samotu k odpočinku a uvolnění z napětí stresu každodenního života na konci dne, s příjemnou horkou sprchou nebo teplou koupelí.

Pokud tedy chcete do koupelny přidat nábytek, je důležité uvědomit si, že existují různé typy, styly a barvy nábytku a že materiály, ze kterých je nábytek vyroben se také často liší. Náš průvodce koupelnovým nábytkem vám poskytne rozsáhlé rady, na co si dát při sestavování nové koupelny nebo renovaci té staré pozor.

Průvodce nákupem koupelnového nábytku

Při výběru koupelnového nábytku je třeba vzít v úvahu:

1. Velikost nábytku a jeho umístění v prostoru

Než se začnete zabývat různými typy koupelnového nábytku, musíte si udělat představu o prostoru, s nímž můžete pracovat. Přesné změření délky, šířky a výšky vaší koupelny bude nezbytné, stejně jako umístění elektrických zásuvek nebo vývodu na pračku.

Dále musíte zkontrolovat například, jakým způsobem se otevírají dveře do koupelny, aby náhodou po umístění nábytku s novým vybavením nekolidovaly. Stejnou úvahu musíte provést u dveří nábytku samotného, které by při otevírání neměly kolidovat například se stěnou nebo s jiným nábytkem. Velká koupelna vám pochopitelně umožní větší kreativitu, nicméně i v menších prostorách se toho dá vymyslet poměrně dost, zejména díky typům nábytku jako jsou nástěnné úložné skříňky, které poskytují velký úložný prostor.

2. Tvar a barvu nábytku

Koupelnový nábytek je k dispozici v mnoha tvarech, od čtvercových umyvadel, zakřivených užitkových jednotek s umyvadly, rohových umyvadel, sprchy různých tvarů atd. Existuje celá řada tvarů, které vyhovují vašemu stylu koupelny a prostoru. Koupelnový nábytek je dodáván v jednoduchých barvách, jako je bílá, černá a šedá, ale má také různé nápadné varianty, jako jsou vysoce lesklá šedá či bílá nebo dřevěné koupelnové sady.

3. Styl nábytku

Můžete si vybrat ze tří širokých koupelnového nábytku, a to tradičního, moderního a současného.

Tradiční koupelnový nábytek je dodáván v klasickém staromódním starožitném stylu a je skvělý pro vytvoření stylové koupelny. Staromódní nábytek je ovšem specifický a často nekombinovatelný s moderními prvky.

Moderní koupelnový nábytek je obvykle navržen s ohledem na současného spotřebitele a je dodáván v ostřejším, elegantnějším a futurističtějším designu.

Současný koupelnový nábytek se pravidelně mění, aby odrážel nejprodávanější designy současných trendů.

Průvodce nákupem koupelnového nábytku

4. Materiál nábytku

Při výběru nového koupelnového nábytku máte na výběr z celé řady různých druhů materiálů. Pojďme se nyní podívat na ty, s nimiž se s největší pravděpodobností setkáte. Většina koupelnových skříní bude vyrobena z dřevěného materiálu určitého typu. Níže jsou uvedeny tři nejčastější:

Dřevotřísková deska z melaminu (MFC)

Pravděpodobně materiál, který už znáte díky jeho častému využití v kuchyních, MFC se skládá z jádra z dřevotřískové desky a je opatřen melaminovou vrstvou. Melaminová deska je díky své pevné vnější povrchové úpravě velmi odolná lze ji velmi snadno čistit. Je však velmi náchylná k poškození vodou, proto musí být správně ošetřena, aby se tomu zabránilo. Většina nábytku MFC představuje mimořádně vysokou kvalitu za malé peníze a je ideální pro použití v sekundární nebo pronajaté koupelně.

Dřevovláknitá deska se střední hustotou (MDF)

Dalším materiálem používaným při výrobě koupelnového nábytku je MDF. Skládá se z odřezků a odpadu z jiných dřevařských výrobních procesů smíchaných s pojivy a lepidly a poté lisovaných dohromady. MDF je tak mnohem hustší a robustnější než MFC. Nábytek vyrobený z MDF přichází v oslnivém množství barev a je odolný proti změnám teploty a vlhkosti, to dělá z MDF nejpopulárnější a jeden z nejkvalitnějších materiálů pro výrobu koupelnového nábytku, i když může být o malinko dražší než nábytek vyrobený z MFC.

Masivní dřevo

Pokud chcete z vaší koupelny udělat pýchu vaší domácnosti a není pro vás problém do ní zainvestovat i vyšší finanční částky, pak je pro vás nejideálnějším materiálem masivní dřevo. Přirozený charakter dubu nebo ořechu je často vylepšen pomocí nátěru, který chrání dřevo a dodává mu lesk. Dřevo jakékoli skříně nebude nikdy identické, nejen kvůli různým použitým stromům, ale také kvůli rozdílným typů řezů během výroby. Těžký a robustní nábytek z masivního dřeva by měl při správném zacházení vydržet desetiletí. Krása pravého dřeva vyžaduje zvláštní péči, aby bylo zajištěno, že nebude vystaveno vysoké vlhkosti nebo rychle kolísajícím teplotám.

Ať už si vyberete jakýkoli produkt ze dřeva, pozorujte logo The Forest Stewardship Council (FSC). To znamená, že dřevo v nábytku pochází z lesů certifikovaných FSC. Tím je zajištěno, že materiál byl získán v souladu se zásadami udržitelného lesního hospodaření.

Průvodce nákupem koupelnového nábytku

5. Povrchová úprava nábytku

Poté, co jste se rozhodli pro materiál, ze kterého by váš koupelnový nábytek měl být vyroben, musíte se rozhodnout, jaký druh povrchové úpravy vyhovuje vašim požadavkům. Různé typy povrchové úpravy koupelnového nábytku zahrnují:

Fóli9

Základní materiál se odebere a obalí tenkou plastovou „fólií“, která se potom tepelně vytvrdí lepidlem. Fólií obalený materiál je častou úpravou pro koupelnový nábytek – a to zejména díky své nízké cenně. V minulosti v koupelně trpěly materiály obalené fólií, protože teplo a vlhkost koupelny způsobily, že se tato fólie odloupla a popraskala. Moderní materiál obalený fólií sice zvládne tato prostředí mnohem lépe, ale stále je zde riziko poškození fólie.

Natřením

Povrchové úprava natřením má oproti svým falešně zabaleným protějškům některé hlavní výhody. Tou první z nich je možnost výběru z téměř nekonečné palety barev. Další je fakt, že jsou lakované povrchy mnohem odolnější vůči vlhkosti a teplu. Během posledních 5 let jsme zaznamenali rozsáhlou změnu barev a povrchových úprav koupelnového nábytku, již dávno neplatí, že by umyvadla musela být nutně bílá, lidé totiž často experimentují i s barvami jako je modrá nebo šedá.

Akryl

Historicky základem povrchových úprav je ošetření materiálu MDF akrylovým lepidlem ze všech stran. Vysoce lesklá povrchová úprava moderního koupelnového nábytku akrylem dodá nábytku schopnost zrcadlení světla, což znamená, že váš nábytek může na první moment působit luxusně. Tento moderní povrch je v současnosti využíván nejen u umyvadel, ale také u toaletního nábytku. Akrylátová povrchová úprava je sice malinko dražší, což je ovšem kompenzováno větší odolností vůči nárazům a škrábancům.

6. Montáž nábytku

Koupelnový nábytek může zakoupit v již smontovaném formátu. V takovém případě je vám nábytek většinou dopraven přímo domů. Pokud si zvolí doručení již smontovaného nábytku, tak nepochybně ušetříte čas, na druhou stranu zase budete muset sáhnout o něco hlouběji do své kapsy. Co se týče montáže nábytku, tak se většinou jedná o snadný a rychlý proces alespoň pokud se jedná o volně stojící nábytek. U nástěnných jednotek však doporučujeme využít služeb kvalifikovaného instalatéra koupelen.

7. Různé typy koupelnového nábytku

Koupelnová skřínka s umyvadlem

Na dnešním trhu nalezneme široký rozsah dostupných velikostí a konfigurací skříněk s umyvadlem. Hlavní výhodou skříňky s umyvadlem oproti tradičním umyvadlům a podstavcům je to, že přidání skříňky pod umyvadlo vytváří mnohem větší úložný prostor ve vaší koupelně, což se vám může nesmírně hodit, obzvlášť pokud nedisponujete příliš prostornou koupelnou.

Závěsné WC mísy

Závěsná WC mísa je elegantní a inteligentní řešení pro moderní koupelny. Instalace záchodové jednotky na stěnu také zjednodušuje instalaci toalety, protože nádržka nemusí být zabudována do zdi.

Úložné prostory

Při výběru vaší koupelnové sady může mít občas tendenci upřednostňovat estetikou před úložištěm. Úložiště je však nesmírně důležité a existuje celá řada druhů úložných skříní, z nichž si můžete vybrat podle tu, která se bude nejvíce hodit právě do vaší koupelny.

Podlahové úložné skříňky a nástěnné úložné skříňky jsou zdaleka nejoblíbenější volbou při sestavování koupelen. Podlahové úložné skříňky jsou snadno přenosné, což vám nabízí značnou dávku flexibility. Nástěnné úložné skříňky jsou zase v současnosti velice módním řešením úložného prostoru v koupelnách.

Dalším typem skříněk jsou vysoké úložné skříňky, což jsou vyhrazené volně stojící skříňky pro ty, kteří potřebují co nejvíce úložného prostoru. Tyto skříňky mohou stát, jak na podlaze, tak mohou být pověšené na stěnu. Ať už si vyberete jakoukoliv z těchto variant, jedno je jisté, skříňka vám bez debat poskytne velký úložný prostor pro skladování věcí, jako jsou náhradní ručníky, toaletní papíry anebo další kosmetické potřeby.

Úložné lavice jsou skvělou alternativou k podlahovým úložným skříňkám, která poskytuje nejen úložný prostor, ale i místo k sezení. Tento prostor navíc může být velkým komfortem pro velké rodiny s dětmi.

A konečně existují osvětlené zrcadlové skříně, které slouží dvojí funkci poskytování úložiště i zrcadla. Tyto skříně jsou dodávány v různých velikostech, aby vyhovovaly různým velikostem koupelny a nabízejí fantastickou hodnotu při zabírání minimálního podlahového a stěnového prostoru. Nabízíme širokou škálu ohromujících koupelnových skříní se zrcadlem, takže se podívejte na naši kolekci.

Zakoupení celého setu koupelnového nábytku

Zakoupení celého setu koupelnového nábytku je oblíbenou volbou pro vytvoření čistého vzhledu a je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vytvořit diferencovanou estetiku koupelny. Obvykle se skládá z odpovídajících jednotek a je dodáván s dostatkem úložného prostoru a pracovní desky.

Naše konečná doporučení při výběru koupelnového nábytku

  1. Vezměte v úvahu styl koupelny, design, současné a budoucí potřeby a rozpočet při rozhodování o správném koupelnovém nábytku.
  2. Přednostně navštivte obchod, který vám pomůže jasně rozlišit a poté rozhodnout mezi různými alternativami nábytku.
  3. Promluvte si s prodejním personálem obchodu, protože jsou obvykle velmi dobře znalí a mohou vám pomoci učinit správná rozhodnutí na základě vašich požadavků na rozpočet a velikost koupelny.
  4. Hledejte možnosti kombinace nábytku, protože vám mohou pomoci vytvořit stylový vzhled a zároveň být nákladově efektivní.
  5. Najměte si důvěryhodného instalatéra, který vám namontuje umyvadla a nástěnné jednotky bez poškození.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *